Lotsförbundets styrelse

Ordförande

Patrik Wikand

010-478 5353
patrik.wikand@sjofartsverket.se

Göteborg, Ordförande LF

Lotsförbundet C/O Patrik Wikand
Saxofonvägen 9
434 47 Kungsbacka

Ledamot

Mattias Lövgren

010-4785221
mattias.lovgren@sjofartsverket.se

Distriktsordförande i Distrikt 1

Luleå, Skellefteå, Umeå, Sundsvall, Örnsköldsvik & Gävle

Kassör

Christer Eriksson

010-478 5390
Christer.eriksson@sjofartsverket.se

Distriktsordförande i distrikt 5

Vänern, Trollhätte kanal

Lotsförbundet C/O Christer Eriksson
Eddavägen 20
68137 Kristinehamn

Ledamot

Magnus Anderson

010-4785634
magnus.anderson@sjofartsverket.se

Distriktsordförande i Distrikt 3

Oxelösund, Gotland, Karlshamn, Malmö & Helsingborg, Halmstad

SRATs Ombudsman

Henrik Sjösten

08-442 44 88
hendrik.sjosten@srat.se

SRAT

SRAT Ombudsman

Box 1419
111 84 Stockholm
Besöksadress: Malmskillnadsgatan 48

Lokalordförande i LFs olika distrikt

Distrikt 1

Plats Namn Email Telefon
Luleå Lars Johnsson lars.johnsson@sjofartsverket.se 010-478 5220
Skellefteå Mikael Martling mikael.martling@sjofartsverket,se 010-478 6415
Umeå Mattias Lövgren mattias.lovgren@sjofartsverket.se 010-478 5221
Örnsköldsvik Per Hansson  per.hansson@sjofartsverket.se 010-478 5218
Sundsvall Anders Nilsson Anders@nilsson@sjofartsverket.se 010-478 4779
Gävle Anders Björk anders.bjork@sjofartsverket.se 010-478 5230

Distrikt 4

Plats Namn Email Telefon
Göteborg Torbjörn Kristiansen torbjorn.kristiansen@sjofartsverket.se 010-478 5356
Marstrand Stefan Frank stefan.frank@sjofartsverket.se 010-478 5381
Lysekil Peter Andersson peter.andersson@sjofartsverket.se 010-478 5371