Lotsförbundets styrelse

Ledamot

Mattias Lövgren

010-4785221
mattias.lovgren@sjofartsverket.se

Distriktsordförande i Distrikt 1

Luleå, Skellefteå, Umeå, Sundsvall, Örnsköldsvik & Gävle

Kassör

Christer Eriksson

010-478 5390
Christer.eriksson@sjofartsverket.se

Distriktsordförande i distrikt 5

Vänern, Trollhätte kanal

Lotsförbundet C/O Christer Eriksson
Eddavägen 20
68137 Kristinehamn

SRATs Ombudsman

Sophie Silverryd

070-295 4474
08-442 4474
sophie.silverryd@srat.se

SRAT

Box 1419
111 84 Stockholm
Besöksadress: Malmskillnadsgatan 48

Lokalordförande i LFs olika distrikt

Distrikt 1

Plats Namn Email Telefon
Luleå Lars Johnsson lars.johnsson@sjofartsverket.se 010-478 5220
Skellefteå Mikael Martling mikael.martling@sjofartsverket,se 010-478 6415
Umeå Mattias Lövgren mattias.lovgren@sjofartsverket.se 010-478 5221
Örnsköldsvik Per Hansson  per.hansson@sjofartsverket.se 010-478 5218
Sundsvall Magnus Bergström magnus.bergstrom@sjofartsverket.se 010-478 5233
Gävle Anders Björk anders.bjork@sjofartsverket.se 010-478 5230

Distrikt 3

Plats Namn Email Telefon
Oxelösund Erik Sjöqvist erik.sjoqvist@sjofartsverket.se 010-478 5271
Gotland Rikard Enström rikard.enstrom@sjofartsverket.se 010-478 5323
Karlshamn Fredrik Johansson fredrik.johansson@sjofartsverket.se 010-478 5316
Malmö Björn Andersson bjorn.andersson@sjofartsverket.se 010-478 5223
Helsingborg Thomas Rolf thomas.rolf@sjofartsverket.se 010-478 5341

Distrikt 4

Plats Namn Email Telefon
Göteborg Torbjörn Kristiansen torbjorn.kristiansen@sjofartsverket.se 010-478 5356
Marstrand Stefan Frank stefan.frank@sjofartsverket.se 010-478 5381
Lysekil Peter Andersson peter.andersson@sjofartsverket.se 010-478 5371